امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
سیگار الکترونیکی ، مفید یا مضر
#1
[تصویر:  00d8c8a2-b64d-42f5-9708-42f2882db9e8.jpg]

سیگار الکترونیکی یا e-cigarette برای اولین بار در دهه‌ی ۱۹۶۰ مورد بررسی قرار گرفت و هدف آن ایجاد سیگاری بود که با استفاده از آن می‌شد نیکوتین را بدون استنشاق 
دود سیگار کشید. این سیگارها در ابتدا تحت عنوان سیگارهای ایمن یا safe cigarette برای کمک به ترک افراد سیگاری به فروش می‌رسید. مطالعات نشان می‌داد افراد بزرگسال سیگاری که از سیگار الکترونیکی برای ترک سیگار استفاده می‌کردند، موفق‌تر از سایر افراد بودند که از روش‌های دیگر نیکوتین تراپی برای ترک سیگار استفاده می‌کردند. با وجود این یافته‌ها، مزایای نهایی سیگار الکترونیکی برای کمک به ترک افراد سیگاری بی‌نتیجه مانده است و در حال حاضر سیگار الکترونیکی توسط سازمان غذا و دارو ایالات متحده به‌عنوان یه وسیله‌ی کمک‌کننده به ترک سیگار تأیید نشده است.

سیگارهای الکترونیکی سطوح قابل توجه و اعتیاد‌آوری از نیکوتین را فراهم می‌کنند که می‌تواند برای جمعیت روزافزون افراد جوان استفاده کننده از این نوع سیگار مضر باشد. 
مقدار نیکوتین موجود در این نوع محصولات پرفروش در میان جوانان نکته‌ی بسیار حائز اهمیتی است.در یک پاکت سیگار الکترونیکی حاوی ۲۰ عدد سیگار به‌طور میانگین بین ۱۰ تا ۳۲ میلی‌گرم نیکوتین وجود دارد.

[تصویر:  e007d3e1-841b-4ada-bb49-493cb4803e1c.jpg]

درحالیکه سیگارهای الکترونیک ممکن است به افراد سیگاری در ترک سیگار کمک کند؛ ولی این نوع سیگار باعث افزایش مصرف سیگار در میان جوانان و نوجوانان شده و باعث افزایش تمایل آن‌ها به سمت سیگارهای تنباکو شده است. تنظیم مقررات سختگیرانه‌تر در بازاریابی و فروش این محصول، شامل شرایط استفاده از این محصول و لحاظ کردن محدودیت سنی برای خرید ممکن است باعث کاهش رشد مصرف سیگار در میان نوجوان و جوانان شود.

تماس با مدیریت انجمن...

Ei8ht.ir@gmail.com

admin@ei8ht.ir
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان